Filtrowanie aktualności

data od

data do

II etap XIV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakami Jury”

W dniach 12-14 maja 2017r przez Jurę przejeżdżał XIV Międzynarodowy Etapowy Wyścig Kolarski „Szlakami Jury” upamiętniający dokonania gen. Jerzego Ziętka, organizowany przez MG LKS „BŁĘKITNI” w Koziegłowach. Wyścig był podzielony na trzy etapy, a Wójt Gminy Kroczyce objął patronatem etap II wyścigu w dniu 13 maja, na trasie:  Kroczyce-Dzibice-Sokolniki-Bliżyce-Zdów-Hucisko-Podlesice-Kroczyce.  Zawodnicy startowali w trzech grupach wiekowych Młodzi/Młodziczka, Junior Młodszy ora Junior. Pierwsza grupa przejechała odcinek o długości 27km (jedno okrążenie), druga grupa przemierzyła odcinek 54km (dwa okrążenia), natomiast trzecia grupa pokonała odcinek 81km (trzy okrążenia). Start i meta wyścigu umiejscowione były pod urzędem gminy w Kroczycach. Nad bezpieczeństwem kolarzy oprócz Policji czuwali druhowie z Jednostek OSP z terenu gminy Kroczyce.

Na tym etapie najlepszym z Juniorów okazał się Jurii Hollmann (LV Brandenburg), Polak Filip Maciejuk (KS Pogoń Mostostal Puławy) znalazł się na czwartej pozycji. Z Juniorów młodszych wygrał Robert Rzepka (UKKS Imielin Team Corratec). Natomiast w kategorii Młodzicy po udanej ucieczce trzech kolarzy wygrał Łukasz Rykowski (KKS Ciechanów).