Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Gmina Kroczyce

kroczyce.pl

Perła Polskiego Krajobrazu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Rusza kampania Odpowiedzialny Kierowca 2012

Rusza kampania Odpowiedzialny Kierowca 2012!

15 kwietnia startuje pierwsza edycja ogólnopolskiej kampanii Odpowiedzialny Kierowca 2012. Tego dnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Trzeźwości. Wśród blisko trzystu gmin, które przystąpiły do kampanii, znajduje się także nasz samorząd. Kampanijne zadania realizowane będą na wszystkich szczeblach społeczności lokalnej. W projekt włączymy szkoły podstawowe i gimnazjalne, licea i technika, a także dorosłych uczestników ruchu drogowego!

Kampania Odpowiedzialny Kierowca powstała we współpracy z kampanią Zachowaj Trzeźwy Umysł i pomocą Biura Ruchu Drogowego KGP oraz pod patronatem Komendanta Głównego Policji i Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych. Kampania jest odpowiedzią na wciąż niemalejący problem pijanych kierowców, brawury i krótkowzroczności za kierownicą oraz wynikającej z tego liczby wypadków, w tym z udziałem pieszych i rowerzystów. Celem Odpowiedzialnego Kierowcy jest zjednoczenie samorządów w walce z tymi niepokojącymi zjawiskami poprzez edukację i profilaktykę wśród dzieci, by już od pierwszych klas szkoły podstawowej zaszczepić w nich najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym – pieszo, rowerem, motorowerem czy w końcu samochodem i motocyklem.

Z danych opublikowanych niedawno przez Komisję Europejską wynika, że na europejskich drogach codziennie ginie 85 osób. Niestety Polska należy do niechlubnych liderów w tej grupie!

Nie nastawiamy się na akcyjność,ale na systematyczne, długofalowe działania edukacyjne. Przykładem naszej pracy może być projekt Zachowaj Trzeźwy Umysł, który 10 lat temu obejmował tylko kilkanaście samorządów w kraju, a do dziś realizowany był przez ponad 75% miast i gmin w Polsce. Wierzymy, że podobnie będzie z kampanią Odpowiedzialny Kierowca. Mamy nadzieję, że w perspektywie najbliższych kilku lat stanie się ona najbardziej merytorycznym i rozpoznawalnym projektem, z którym utożsamiać się będzie większość kierowców – mówi Piotr Adamski pomysłodawca i główny koordynator kampanii Odpowiedzialny Kierowca 2012.

Odpowiedzialny Kierowca to nie tylko osoba, którą widzimy za kierownicą samochodu. To przede wszystkim odpowiedzialny użytkownik ruchu drogowego – rowerzysta, motocyklista, a także pieszy, którego zachowanie również wpływa na bezpieczeństwo na drodze. Główne cele kampanii to: walka z kierowcami prowadzącymi samochód pod wpływem alkoholu, promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprawa znajomości przepisów, samodoskonalenie własnych umiejętności, rozwaga, umiejętność udzielenia pierwszej pomocy.

W ramach kampanii Odpowiedzialny Kierowca przygotowano praktyczne zestawy profilaktyczno-edukacyjne, których treść skierowana jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego: od tych najmłodszych do najstarszych. Znacząca większość akcji profilaktycznych skierowana jest jedynie do dorosłych kierowców. Ich celem jest uświadomienie błędów, które popełniają oraz wskazanie odpowiednich zachowań. – Doświadczenie pokazuje, że negatywnych przyzwyczajeń nie zmienią tylko same plakaty przy drogach czy spoty telewizyjne – zaznacza Piotr Adamski. – Naszym rozwiązaniem tego problemu jest więc inna strategia, która opiera się niemal całkowicie na edukacji przyszłych pokoleń kierowców – dodaje. Wpojenie dzieciom już od najmłodszych lat podstawowych zasad bezpieczeństwa drogowego gwarantuje, że w przyszłości staną się dla nich naturalnymi odruchami.WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONACH:

Kampania Odpowiedzialny Kierowca:
www.OdpowiedzialnyKierowca.pl

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł:
www.TrzezwyUmysl.pl

Platforma edukacyjna dla nauczycieli:
www.AkademiaNauczyciela.pl

05

KWI

2012

2503

razy

czytano

1205/1271

kroczyce.pl

Najnowsze aktualności

Wirtualny spacer

Logo serwisu.

iTV Kroczyce

Logo serwisu.

Nagrania z sesji

Logo serwisu.

Fotowoltaika

Logo serwisu.

Ważne linki

System informacji przestrzennej

Informacje o planowanych pomiarach PEM

SOW System Obsługi Wsparcia

SEKAP

ePUAP

Zdjęcie:
Logo serwisu.

Kroczyce

Perła Polskiego
Krajobrazu

Zdjęcie:
Zdjęcie:

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.