Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Gmina Kroczyce

kroczyce.pl

Perła Polskiego Krajobrazu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Mimo niesprzyjającej pogody, kilkuset mieszkańców i turystów przebywających na terenie gminy wzięło udział w „VI Koncercie noworocznym”, który odbył się w niedzielę 10 stycznia w Hali Sportowej w  Kroczycach. Gwiazdą koncertu był Wojciech Gąssowski - popularny  piosenkarz, gitarzysta i kompozytor, który porwał publiczność swoimi przebojami m.in. "Gdzie się podziały tamte prywatki", "Zielone wzgórza  nad Soliną" i piosenką z telewizyjnego serialu "M jak miłość". Z
koncertem kolęd i pastorałek wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Kroczycka", a przejmującą inscenizację "Do Betlejem nie jest tak daleko"  wystawiła młodzież kroczyckiego Gimnazjum.

Podniosłym elementem "Koncertu noworocznego" było wręczenie grupie mieszkańców naszej gminy medali "Zasłużony dla kultury polskiej". Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadał je: Genowefie Welon - gobeliniarce i gawędziarce oraz członkini Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Kroczycka", Stanisławowi Welonowi  rzeźbiarzowi i malarzowi, Stanisławowi Kazkowi - dyrygentowi Orkiestry Dętej, Piotrowi Hankusowi - soliście Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz  opiekunowi Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Kroczycka", Reginie Bednarz - emerytowanej  kierowniczce Biblioteki Gminnej oraz Helenie Sochackiej - kierującej Zespołem Pieśni i Tańca "Ziemia Kroczycka" na co dzień zajmującej się sprawami kultury w  Urzędzie Gminy.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili m.in. członek Zarządu  Województwa Śląskiego – Mariusz Kleszczewski, starosta zawierciański  - Ryszard Mach i wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Jarosław Kleszczewski.

12

STY

2010

4972

razy

czytano

1257/1257

kroczyce.pl

Najnowsze aktualności

Wirtualny spacer

Logo serwisu.

iTV Kroczyce

Logo serwisu.

Nagrania z sesji

Logo serwisu.

Fotowoltaika

Logo serwisu.

Ważne linki

System informacji przestrzennej

Informacje o planowanych pomiarach PEM

SOW System Obsługi Wsparcia

SEKAP

ePUAP

Zdjęcie:
Logo serwisu.

Kroczyce

Perła Polskiego
Krajobrazu

Zdjęcie:
Zdjęcie:

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.