Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Gmina Kroczyce

kroczyce.pl

Perła Polskiego Krajobrazu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Informacja o wynikach konkursu Twoja ulubiona opiwieść wigilijna

Alicja Klencz, Gabriela Król i Oliwia Dryniak – to zwyciężczynie ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci pod nazwą „Twoja ulubiona opowieść biblijna”.

Przypomnijmy, że konkurs został zorganizowany wspólnie przez Centrum Inicjatyw Lokalnych oraz Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie. Patronat medialny nad konkursem objął Tygodnik Katolicki „Niedziela”. Do udziału w konkursie zostały zaproszone dzieci w wieku 4 – 13 lat (z podziałem na trzy kategorie wiekowe). Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej, obrazującej ich ulubioną opowieść biblijną.

„Liczba nadesłanych rysunków, wyklejanek, obrazków przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Na nasze zaproszenie odpowiedziało 1577 uczestników z całej Polski. Prace wykonane najróżniejszymi technikami plastycznymi i o przeróżnej tematyce przychodziły z niemal każdego zakątka naszego kraju: Szczecina, Gdańska, Gdyni, Zakopanego, Cieszyna, Warszawy, Zamościa.  Z tego też powodu o miesiąc musieliśmy przesunąć ogłoszenie wyników. Komisji konkursowej trudno było wybrać 12 najlepszych prac spośród całego grona przepięknych ilustracji Pisma Świętego.” - mówi Janusz Bieńkowski, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Najbardziej popularną opowieścią biblijną, która została uwieczniona na kilkudziesięciu pracach konkursowych, była Arka Noego. Równie często najmłodsi sięgali po motyw rajskiego ogrodu - Adama i Ewy, wieży Babel, Jonasza i wieloryba. Inspiracji szukali również w ewangelicznych opisach życia i działalności Jezusa Chrystusa.

- „Przekrój tematyczny prezentowanych prac konkursowych był bardzo szeroki, co mnie bardzo cieszy. Dowodzi to faktu, że dzieci dobrze znają Pismo Święte. Niektóre prace były opatrzone odpowiednimi fragmentami z Biblii” – mówi ojciec przeor Jerzy Kielech z leśniowskiego klasztoru.

Nagrodami w konkursie są m.in. tablety, DVD, odtwarzacze mp3, weekendowy pobyt w luksusowym hotelu w Zawierciu dla całej rodziny oraz leśniowskie słodycze.

- Chciałbym podziękować naszym sponsorom za ufundowanie nagród dla zwycięzców i osób wyróżnionych tj. Królmetowi. Klubowi Jeździeckiemu, Społem PSS Zawiercie, firmie „No Limit Events”, Hotelowi Zawiercie, Księgarni Edukacyjnej oraz Gminie Żarki. Serdeczne podziękowania kieruję również do ks. Stanisława Wybańskiego - Proboszcza Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zawierciu-Skarżycach, Kustosza Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Skarżyckiej za wsparcie przy organizacji konkursu  – mówi Janusz Bieńkowski.

Najlepsze prace zostaną opublikowane w specjalnym kalendarzu na rok 2014. Dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz Centrum Pomocy Rodzinie, które obecnie powstaje przy Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin.

- „Na każdej stronie naszego kalendarza będzie można podziwiać nagrodzoną pracę, opatrzoną odpowiednim fragmentem z Pisma Świętego. Ponadto w kalendarium zostanie zamieszczona informacja o terminach specjalnych błogosławieństw m.in. dla małżeństw, dzieci, pielgrzymów i kobiet brzemiennych, udzielanych w naszym Sanktuarium w Leśniowie” - dodaje ojciec przeor Jerzy Kielech.

Oficjalne wręczenie nagród, połączone z prezentacją kalendarza, odbędzie się w październiku br. w Klasztorze Ojców Paulinów w Leśniowie. O dokładnym terminie zwycięzcy i wyróżnieni zostaną powiadomieni telefonicznie.

A oto lista zwycięzców:

I kategoria (4-6 lat):
I miejsce: 6-letnia Alicja Klencz z Rudzińca (praca pt. „Adam i Ewa”)
II miejsce: 5-letnia Amelia Mazur z Dwikozów i 4-letnia Maja Cebula z Sandomierza (praca pt. „Zaginiona owca”)
III miejsce: 6-letnia Klaudia Bratkowska z Wyszogrodu (praca pt. „Arka Noego”)
Wyróżnienie: 4-letnia Maria Kloc z Łan Wielkich (praca pt. „Druga plaga egipska”)

II kategoria (7-9 lat):
I miejsce: 9-letnia Gabriela Król z Borków (praca pt. „Pan Jezus uspokaja burzę na Morzu Galilejskim”)
II miejsce: 9-letni Kacper Klimowicz z Kolna (praca pt. „Upadek pod ciężarem krzyża”)
III miejsce: 7-letnia Wiktoria Kulupa z Obornik (praca pt. „Pewnego razu w raju”)
Wyróżnienie: 7-letnia Karolina Szczepanik z Rzeszowa (praca pt. „Boże Narodzenie”)

III kategoria (10-13 lat):

I miejsce: 10-letnia Oliwia Dryniak z Przeworska (praca pt. „Arka Noego”)
II miejsce: 11-letni Grzegorz Drzazga z Ostrowów (praca pt. „Ocalenie Mojżesza”)
III miejsce: 12-letnia Oliwia Głód z Nowego Sącza (praca pt. „Sen Faraona”)
Wyróżnienie: 11-letnia Julia Sobik z Myszkowa (praca pt. „Niedziela Palmowa”)

Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.
 
Uwaga! Organizatorzy konkursu mogą przygotować dla pozostałych uczestników dyplomy za udział w konkursie i przesłać je drogą elektroniczną. Zainteresowani otrzymaniem dyplomu proszeni się o kontakt z organizatorem konkursu za pośrednictwem poczty elektronicznej. Kontakt mailowy: kubas@cil.org.pl

02

PAŹ

2013

2894

razy

czytano

1100/1271

kroczyce.pl

Najnowsze aktualności

Wirtualny spacer

Logo serwisu.

iTV Kroczyce

Logo serwisu.

Nagrania z sesji

Logo serwisu.

Fotowoltaika

Logo serwisu.

Ważne linki

System informacji przestrzennej

Informacje o planowanych pomiarach PEM

SOW System Obsługi Wsparcia

SEKAP

ePUAP

Zdjęcie:
Logo serwisu.

Kroczyce

Perła Polskiego
Krajobrazu

Zdjęcie:
Zdjęcie:

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.