
kroczyce.pl
Broszura informacyjna URE dotycząca sporów i skarg ...
20
mar
2025
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Gminy Kroczyce. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
W ostatnich tygodniach w ramach Projektu Life „Śląskie. Przywracamy błękit odbył się konkurs plastyczny pt. „Dzień Ziemi Promuję, bo Planetę szanuję” , który był zorganizowany przez Ekodoradcę Gminy Kroczyce pod patronatem Wójta Gminy Kroczyce.
Zadaniem konkursowym było własnoręczne wykonanie, zaprojektowanie dowolną techniką plakatu promującego „Dzień Ziemi” z użyciem dowolnych materiałów tj. farby, kredki, bibuła, papier kolorowy, makulatura itp.
Celem konkursu było nie tylko zaprezentowanie twórczości artystycznej, ale również szerzenie wiedzy na temat ochrony środowiska i ekologii.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria wiekowa skierowana była do klas I-IV oraz II kategoria wiekowa skierowana do klas V-VIII.
Wśród 57 nadesłanych prac jury miało nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzców, którzy wspaniale pokazali jak promują” Dzień Ziemi”. Pomysłowość i oryginalność były kluczowe, ale równie ważne było wykorzystanie wiedzy z zakresu ekologii. Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje niezwykłe pomysły na przyszłość ekologicznej planety. Niektóre prace były tak imponujące, że trudno było uwierzyć, że zostały wykonane przez tak młodych artystów. Poziom trudności i zaawansowania technicznego prac był ogromny. Młodzi artyści przedstawili swoje wizje ekologicznej przyszłości w sposób niewiarygodnie precyzyjny i realistyczny. Wykonane prace pokazały nie tylko talent artystyczny, ale również dogłębną wiedzę na temat ekologii.
Po długich naradach i rozważaniach, jury konkursu wyłoniło zwycięzców.
I Kategoria Kl. I- IV
I miejsce - Anna Masiarek kl. III SP Kroczyce
II miejsce - Julia Jędrusik kl. III SP Pradła
III miejsce - Aleks Bednarz kl. I SP Pradła
Wyróżnienia:
II Kategoria wiekowa: Kl. V-VIII
I miejsce – Maja Bednarz kl. VI SP Pradła
II miejsce –Zofia Jakubska- kl. VIII SP Pradła
III miejsce – Magdalena Łapaj - kl. V SP Pradła
07.06.2024 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród, które zostały zakupione w ramach Projektu Life „Śląskie. Przywracamy błękit”.
kroczyce.pl
20
mar
2025
Więcej
kroczyce.pl
20
mar
2025
Więcej
kroczyce.pl
20
mar
2025
Więcej
kroczyce.pl
20
mar
2025
Więcej
kroczyce.pl
19
mar
2025
Więcej
kroczyce.pl
19
mar
2025
Więcej
Perła Polskiego
Krajobrazu
Wyszukaj na stronie
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.
Ukryj moduł.