Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Gmina Kroczyce

kroczyce.pl

Perła Polskiego Krajobrazu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z uroczystym otwarciem remizy OSP Siamoszyce

 Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z uroczystym otwarciem remizy OSP Siamoszyce 

Miniona sobota, 9 maja, na długo pozostanie w pamięci mieszkańców oraz druhów z naszej gminy. To właśnie w Siamoszycach odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z uroczystym otwarciem wyremontowanej remizy OSP Siamoszyce – inwestycji, na którą strażacy czekali i o którą zabiegali przez wiele lat.

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem ulicami miejscowości. Na czele pochodu maszerowały Kroczyckie Mażoretki , za nimi Gminna Orkiestra Dęta Kroczyce , poczty sztandarowe oraz druhowie z jednostek OSP gminy Kroczyce i zaprzyjaźnionych jednostek z sąsiedniej gminy. 

Następnie odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków, odprawiona przez ks. dziekana Zbigniewa Krzyszkowskiego – proboszcza parafii w Kroczycach oraz ks. Krzysztofa Knapa – proboszcza parafii w Gieble. 

Oficjalną część wydarzenia rozpoczął meldunek dowódcy uroczystości, Komendanta Gminnego Związku OSP RP w Kroczycach dh Macieja Bednarza - Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. śląskiego dh Janowi Pająkowi. Następnie odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt. 

Prezes oraz Wiceprezes OSP Siamoszyce złożyli podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły remont remizy

Gminny Dzień Strażaka był również okazją do uhonorowania zasłużonych druhów: 

Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał: ▪️ dh Błażej Bednarz – OSP Kroczyce 

Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: ▪️ dh Artur Grabowski – OSP Siedliszowice ▪️ dh Patryk Machesli – OSP Kroczyce 

Brązową Odznakę Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej otrzymał: ▪️ dh Józef Kulak - OSP Kroczyce, trzykrotny finalista Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom Najbardziej wyczekiwanym momentem uroczystości było oficjalne otwarcie remizy OSP Siamoszyce. Po poświęceniu budynku przez księdza dziekana nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi z udziałem posłów , przedstawicieli władz samorządowych, państwowej straży pożarnej oraz władz związkowych. 

Nie zabrakło gratulacji, życzeń oraz słów uznania dla druhów za ich służbę i zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności. 

Zwieńczeniem uroczystości był występ Kroczyckich Mażoretek, który spotkał się z gorącym aplauzem uczestników. 

Wszystkim Strażakom składamy serdeczne podziękowania za codzienną gotowość do niesienia pomocy oraz życzymy bezpiecznej służby i satysfakcji z pełnionej misji! 

12

MAJ

2026

123

razy

czytano

26/1953

kroczyce.pl

Najnowsze aktualności

Wirtualny spacer

Logo serwisu.

iTV Kroczyce

Logo serwisu.

Nagrania z sesji

Logo serwisu.

Fotowoltaika

Logo serwisu.

Ważne linki

System informacji przestrzennej

Informacje o planowanych pomiarach PEM

SOW System Obsługi Wsparcia

ePUAP

Zdjęcie:
Logo serwisu.

Kroczyce

Perła Polskiego
Krajobrazu

Zdjęcie:
Zdjęcie:

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.