kroczyce.pl
OGŁOSZENIE O PRZETARGU na sprzedaż nieruchomości ...
9
cze
2026
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Gminy Kroczyce. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z uroczystym otwarciem remizy OSP Siamoszyce
Miniona sobota, 9 maja, na długo pozostanie w pamięci mieszkańców oraz druhów z naszej gminy. To właśnie w Siamoszycach odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z uroczystym otwarciem wyremontowanej remizy OSP Siamoszyce – inwestycji, na którą strażacy czekali i o którą zabiegali przez wiele lat.
Uroczystości rozpoczęły się przemarszem ulicami miejscowości. Na czele pochodu maszerowały Kroczyckie Mażoretki , za nimi Gminna Orkiestra Dęta Kroczyce , poczty sztandarowe oraz druhowie z jednostek OSP gminy Kroczyce i zaprzyjaźnionych jednostek z sąsiedniej gminy.
Następnie odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków, odprawiona przez ks. dziekana Zbigniewa Krzyszkowskiego – proboszcza parafii w Kroczycach oraz ks. Krzysztofa Knapa – proboszcza parafii w Gieble.
Oficjalną część wydarzenia rozpoczął meldunek dowódcy uroczystości, Komendanta Gminnego Związku OSP RP w Kroczycach dh Macieja Bednarza - Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. śląskiego dh Janowi Pająkowi. Następnie odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt.
Prezes oraz Wiceprezes OSP Siamoszyce złożyli podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły remont remizy
Gminny Dzień Strażaka był również okazją do uhonorowania zasłużonych druhów:
Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał: ▪️ dh Błażej Bednarz – OSP Kroczyce
Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: ▪️ dh Artur Grabowski – OSP Siedliszowice ▪️ dh Patryk Machesli – OSP Kroczyce
Brązową Odznakę Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej otrzymał: ▪️ dh Józef Kulak - OSP Kroczyce, trzykrotny finalista Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom Najbardziej wyczekiwanym momentem uroczystości było oficjalne otwarcie remizy OSP Siamoszyce. Po poświęceniu budynku przez księdza dziekana nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi z udziałem posłów , przedstawicieli władz samorządowych, państwowej straży pożarnej oraz władz związkowych.
Nie zabrakło gratulacji, życzeń oraz słów uznania dla druhów za ich służbę i zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.
Zwieńczeniem uroczystości był występ Kroczyckich Mażoretek, który spotkał się z gorącym aplauzem uczestników.
Wszystkim Strażakom składamy serdeczne podziękowania za codzienną gotowość do niesienia pomocy oraz życzymy bezpiecznej służby i satysfakcji z pełnionej misji!
kroczyce.pl
9
cze
2026
Więcej
kroczyce.pl
9
cze
2026
Więcej
kroczyce.pl
3
cze
2026
Więcej
kroczyce.pl
3
cze
2026
Więcej
kroczyce.pl
3
cze
2026
Więcej
kroczyce.pl
3
cze
2026
Więcej
Perła Polskiego
Krajobrazu
Wyszukaj na stronie
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.
Ukryj moduł.