Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Gmina Kroczyce

kroczyce.pl

Perła Polskiego Krajobrazu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zbliżają się Kroczyckie Wianki, czyli tradycyjna „Noc Świętojańska”. Jest to największa tego typu impreza w powiecie zawierciańskim, która co roku gromadzi całą społeczność lokalną oraz turystów i nie tylko. W tym roku, 16 czerwca od 16:00, na terenach przyległych do amfiteatru w Kroczycach ponownie będzie można zobaczyć wspaniałe widowisko.

Tegoroczne „Kroczyckie Wianki” poprowadzi Leopold Stawarz, Dyrektor Domu Kultury w Kroczycach, a wydarzenie rozpocznie się prezentacjami artystycznymi przedszkoli i szkół z terenu gminy Kroczyce. Następnie na scenie amfiteatru zaprezentują się: Koła Gospodyń Wiejskich ze swoim programem artystycznym oraz Orkiestra Dęta, działająca przy Domu Kultury w Kroczycach. Podczas imprezy poznamy laureatów konkursu na Najpiękniejszy Wianek Kroczycki. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Domu Kultury w Kroczycach - www.dk-kroczyce.pl. „Kroczyckie Wianki” to także prezentacje kulinarne regionalnej kuchni i rozmaite atrakcje dla dzieci. Swoje stanowisko przy scenie będzie mieć Stowarzyszenie Słowian Palana Gera, które zaprezentuje średniowieczne rzemiosło, stroje, czy kulisy życia wioski słowiańskiej.

Podczas tegorocznej edycji „Wianków” zobaczymy znane zespoły i lubiane kabarety. Kabaret KaŁaMaSz to formacja aktorów serialu TVP1 „Ranczo”, czyli miłośnicy „Mamrota” ze sklepowej ławeczki w Wilkowyjach. Z pewnością ich występ będzie pełen zabawnych dialogów i żartów.

W programie imprezy jest też występ zespołu Lachersi. Band znany jest z V edycji programu Must Be The Music (2013). Grają tradycyjne melodie folkowe w nowych aranżacjach. Repertuar zespołu dopełniają autorskie kompozycje nawiązujące do tradycji rodzimego folkloru. Koncerty to dla Lachersów serdeczne spotkania z publicznością, pełne zabawy, śpiewu, a czasem refleksji płynącej z doświadczeń wielu pokoleń.

Tradycyjną częścią Kroczyckich Wianków jest spektakl, który w tym roku nosi nazwę: „Świat? On się nie kończy...”. W przedstawieniu zobaczymy Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kroczycka” oraz artystów związanych z Kroczycami, takich jak: Julia Bednarz, Patrycja Domagała, Julia Szlachta, Wiktoria Szlachta, Olimpia Karbownik, Karolina Mikoda, Anita Maszczyk, Gabriela Pantak, Amelia Kita, Jakub Żurawski, Michał Wójcik, Sebastian Domagała, Bernard Stawarz oraz Karol Szatan.

Zwieńczeniem spektaklu będzie inscenizacja folklorystyczna, podczas której odbędzie się tradycyjne puszczanie wianków oraz pokaz sztucznych ogni.

To nie koniec atrakcji, bo po spektaklu wystąpi rockowy zespół Horyzont, który gościł między innymi w Dzień Dobry TVN, w TVP 1 u Marka Sierockiego czy w ESKA TV. Zespół Horyzont to duża dawka porywającej energii, nowoczesne brzmienia, oryginalny styl i niezapomniane koncerty.

Imprezę zakończy zabawa taneczna pod gołym niebem.

25

MAJ

2018

2847

razy

czytano

746/1271

kroczyce.pl

Najnowsze aktualności

Wirtualny spacer

Logo serwisu.

iTV Kroczyce

Logo serwisu.

Nagrania z sesji

Logo serwisu.

Fotowoltaika

Logo serwisu.

Ważne linki

System informacji przestrzennej

Informacje o planowanych pomiarach PEM

SOW System Obsługi Wsparcia

SEKAP

ePUAP

Zdjęcie:
Logo serwisu.

Kroczyce

Perła Polskiego
Krajobrazu

Zdjęcie:
Zdjęcie:

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.