Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Gmina Kroczyce

kroczyce.pl

Perła Polskiego Krajobrazu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dyplom z marzeń na Jurze
 Po 5 tysięcy złotych mogą otrzymać tegoroczni maturzyści z gminy Ogrodzieniec oraz Kroczyce, dzięki wsparciu Centrum Inicjatyw Lokalnych z Zawiercia. Wystarczy wziąć udział w XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Dyplom z marzeń”.
Konkurs jest częścią Programu Stypendiów Pomostowych, realizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości, a zainicjowanego w 2002 r. przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Fundację Wspomagania Wsi. W ramach programu przyznano już prawie 11 tysięcy stypendiów. W naszym regionie w tym roku w akcję włączyli się także lokalni sponsorzy oraz Centrum Inicjatyw Lokalnych. Konkurs w skali lokalnej prowadzą stowarzyszenia Mój Ogrodzieniec (organizuje 8 stypendiów) oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych (5 stypendiów). 

- „Program >>Dyplom z marzeń<< to szczególnie cenna inicjatywa. Dzięki niej wielu młodych ludzi z naszego regionu, będzie miało szansę na dobry start w drodze po dyplom uczelni wyższej. Zawsze chętnie wspieramy takie przedsięwzięcia z uwagi na rzeczywiste korzyści jakie z nich płyną dla mieszkańców powiatu zawierciańskiego i społeczności lokalnej” – komentuje Paweł Abucki wiceprezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Aby wziąć udział w konkursie, tegoroczni maturzyści muszą spełnić kilka warunków. Po pierwsze, muszą dostać się na I rok studiów wyższych jedno- lub dwu stopniowych w trybie stacjonarnym na polskiej uczelni publicznej. Muszą też uzyskać na maturze minimum 105 punktów, liczonych według specjalnego algorytmu. Ponieważ konkurs ma na celu wsparcie przede wszystkim zdolnych osób z rodzin niezamożnych, brane pod uwagę będą także dochody rodzinne. Nie mogą one przekroczyć 1050 zł netto na osobę  lub 1200 zł netto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności. Stypendium będzie wypłacane w 10 ratach po 500 zł każda.

Zgłoszenia do konkursu można składać do 17 sierpnia 2012 r. na adres e-mailowy: moj-ogrodzieniec@o2.pl (e-mail należy zatytułować „Stypendium pomostowe”) oraz aglazewska@interia.eu .

Pod adresem http://www.stypendia-pomostowe.pl/instrukcja.html można zapoznać się z instrukcją udziału w konkursie.

11

LIP

2012

2399

razy

czytano

1134/1228

kroczyce.pl

Najnowsze aktualności

Wirtualny spacer

Logo serwisu.

iTV Kroczyce

Logo serwisu.

Nagrania z sesji

Logo serwisu.

Fotowoltaika

Logo serwisu.

Ważne linki

System informacji przestrzennej

Informacje o planowanych pomiarach PEM

SOW System Obsługi Wsparcia

SEKAP

ePUAP

Zdjęcie:
Logo serwisu.

Kroczyce

Perła Polskiego
Krajobrazu

Zdjęcie:
Zdjęcie:

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.